  • Wireless BT Network Name: ‘PATVSB4600’
What’s in the Box:
  • Sound Bar Speaker
  • Remote Control
  • Car Cigarette Lighter Cable
  • Bracket and Screws
  • USB Cable
  • 3.5mm Audio Cable
Technical Specs:
  • Power Supply: 240 Watts RMS/360 Watts Peak
  • Speaker Amplification: Active
  • Mounting Type: Handlebar Mount
  • Construction Materials: Aluminum Alloy Sound Bar with Silicone Buttons
  • BT Range: Up to 82 ft.
  • Aluminum Clamp System Fits 1.5”- 2” Bars
  • Frequency Response: 20Hz-20KHz
  • Remote Control Battery Requires 2 x ‘AAA’ Battery (not included)
  • Tweeters: 1'' -inch
  • Product Dimensions (L x W x H): 43.23’’ x 4.84’’ x4.05’ -inches
What's In The Box
  • Sound Bar Speaker
  • Remote Control
  • Car Cigarette Lighter Cable
  • Bracket and Screws
  • USB Cable
  • 3.5mm Audio Cable
    -65%
    Marine Waterproof Soundbar 46" with RGB Lights 240W RMS
    Features:
    • Marine/UTV/ATV Waterproof Soundbar Speaker
    • 46" Sound Bar with Stylish Design
    • Built-in USB Playback
    • Built-in 8 x 4-inch Woofer and 2 x 1-inch Treble
    • DC 12V Input
    • Colorful RGB Lights
    • Lighting, Easily turn On/Off the Light or Change the Color Mode
    • Front Panel Control Center
    • 3.5mm Auxiliary Input
    • Marine Rated with Rugged Weatherproof Exterior
    • IPX5 Waterproofing/Weatherproofing
    • Weather Resistant Grill and Hardware
    Bluetooth Connectivity:
    • Wireless Music Streaming Ability
    • Quick & Hassle-Free Device Pairing
    • Works with All of Your Favorite BT-Enabled Devices
    • (Smartphones, Tablets, Laptops, Computers, etc.)
    • Wireless BT Version 5.3
    • 3.5mm Audio Cable
    Technical Specs:
    • BT Range: Up to 82 ft.
    • Tweeters: 1'' -inch
  • 3.5mm Audio Cable
  • You may also like
    -65%NEW
    Thumbnail 1Thumbnail 2
    Marine Audio Wiring Kit 1000W Marine Grade 20ft 8 Gauge Power Wire
    -65%NEW
    Thumbnail 1Thumbnail 2
    6.5 Inch Low-Profile Marine Speakers
    NEW
    5.25'' Marine Component Speakers
    -65%NEW
    Waterproof Bluetooth Off-Road Speakers 900W Marine Grade Weatherproof
    -65%NEW
    11" Powered Soundbar - Waterproof, Bluetooth, LED Lights, Marine Rated
    -65%NEW
    32" Waterproof Soundbar - Bluetooth Streaming, LED Lights, Marine Rated
    -65%NEW
    10" Marine Subwoofer 500W Waterproof Polypropylene Cone White
    -65%NEW
    2-Way Waterproof Off-Road Speakers 800W RGB Lights Marine Grade
    -65%NEW
    Thumbnail 1
    12'' Marine Subwoofer, 600 Watt
    NEW
    Marine Amplifier 200W Bluetooth Waterproof Compact Design
    Marine Amplifier 200W Bluetooth Waterproof Compact Audio System
    Waterproof Bluetooth Marine Amplifier 600W 2-Channel Silver