    PDWR35BK - Manuals
    2-Way Indoor/Outdoor Speaker System
    Features:
    • 1/2” High Compliance Polymer Tweeter
    • Quick Connect Speaker Terminals
    • Completely Waterproof Design
    • Capacitor Crossover Network
    • Heavy-Duty ABS Construction
    • Excellent for Use On Boats/ Marine/ Decks/ Patios/ Poolside/ Outdoors
    What's in the Box:s
    • (2) Speakers
    • Mounting Brackets
    • Mounting Hardware
    • Speaker Cable
    Technical Specs:s
    • Construction Material: ABS
    • Subwoofers: 3.5” Aluminum Injection Cones
    • Tweeters: 1/2” High Compliance Polymer Tweeter
    • Max Power: 200 Watts
    • RMS Power: 100 Watts
    • Magnet: 24 Oz
    • Frequency Response: 70-21KHz
    • Impedance: 8 Ohm
    • Sensitivity: 90dB
    • Speaker Cable Length: 11.48 ft. / 3.5m
    • Product Dimensions (D x W x H): 3.74’’ x 3.78’’ x 5.91’’ -inches
    What's In The Box
    What's in the Box:s
  • (2) Speakers
  • Mounting Brackets
  • Mounting Hardware
  • Speaker Cable
    MANUALS & DOWNLOADS
    PDWR35BK - Manuals
  • You may also like
    NEW
    Thumbnail 1Thumbnail 2
    Glass Whiskey Decanter Set - Enhances Flavor - 750ml Barrel Design
    NEW
    Thumbnail 1
    Mazda 1989 & Up Wire Harness
    Thumbnail 1Thumbnail 2
    Pro Audio 6 X 9 In Component Speakers
    -65%NEW
    Traffic Cone Emergency Belt
    -65%NEW
    Retractable Traffic Cone Belt, 10ft Nylon, High-Visibility Yellow
    -65%NEW
    Cable Protector Ramp 33000lbs Support 5-Channel Yellow Flip-Open Cover
    Snowmobile Storage Cover
    -65%NEW
    Thumbnail 1
    Replacement Fader For 10'' Mixers
    -65%NEW
    Anti-Theft iPad Kiosk Stand - Secure Aluminum, 37.8" Pole, Tamper-Proof
    -65%NEW
    -65%NEW