    PHPWA10TB - Manuals
    -65%
    10" Portable PA Speaker - Karaoke System, Bluetooth, LED Lights, 2 Mics
    Features:
    • True Wireless Stereo System
    • Portable Speaker System
    • High-Powered PA Loudspeaker Style
    • Bluetooth Wireless Music Streaming Ability
    • Multi-Color Flashing LED Party Lights
    • Built-in Rechargeable Battery
    • FM Radio with Digital LED Display
    • Connect & Stream Audio from External Devices
    • Aux (3.5mm) Input Connector Jack
    • USB Flash Memory Reader
    • Micro SD Card Reader
    • 6.5mm Microphone input
    • 6.5mm Guitar input
    • Battery Level LED Indicator Lights
    • Recording function
    • Microphone Priority function
    • Echo adjust knob
    • Bass & Treble adjust knobs
    • DC 12V Input
    • With wireless microphone
    • With wired microphone
    • With tablet stand
    • Rugged & Durable Molded Cabinet Design
    • Convenient Trolley & Wheels
    • For Indoor / Outdoor Use
    Bluetooth Wireless Streaming:
    • Built-in Bluetooth for Wireless Music Streaming
    • Simple & Hassle-Free Pairing
    • Works with All of Today’s Latest Devices
    • Smartphones, Tablets, Laptops, Computers, etc.
    • Bluetooth Version: 5.0
    • Bluetooth Network Name: ‘PYLEUSA’
    • Wireless Range: Up to 32’ ft.
    What's in the Box:
    • PA Speaker System
    • Remote Control
    • Power Adapter
    • Two wireless microphones
    • Wired microphone
    • Tablet stand
    Technical Specs:
    • Construction Material: Polypropylene (PP)
    • Max Power Output: 380 Watt Max
    • Sound System: 10’’ -inch Subwoofer + 2.4-inch Tweeter
    • USB Interface Type: 2.0
    • Digital Audio File Support: MP3, WMA
    • Remote Control Battery Operated, Two Pieces AAA Battery (Not Included)
    • Battery Life: Up to 4 Hours (Charge Time: Approx. 6Hours)
    • Rechargeable Battery: 7.4V, 5400mAh – 40.5Wh
    • Power Supply: 120/240V, Switchable (15V/2A Power Adapter)
    • Frequency Response Range: 40Hz~18KHz
    • Impedance: 3O
    • Input/Output Quantity: AUX,TF,USB, Bluetooth
    • Input & Output Type: AC100V~240V Input, DC15V Output
    • Net Content - Measure: 7KG
    • Peak Audio Power Capacity: 60W
    • RMS Power Rating: 30W