This 9.4' indoor/outdoor horn speaker is great for your 70 V audio system. Perfect for outdoor PA systems when you need your sound heard far and wide. This 30 watt speaker includes a 70 V transformer tappable at 30, 15, 7.5, and 3.5 watts. Includes mounting bracket and hardware for easy installation. Let your voice be heard with the PHSP30TA. Color: white.
DETAILS
  • Aluminum Housing
  • Power/Load Rating: 30 Watts
  • Nominal Impedance: 8 Ohms
  • 70 Volt Transformer Tapping @ 30 / 15 / 7.5 / 3.5
  • Frequency Range: 400 Hz - 10 KHz
  • SPL(@ 1W/1m): 108dB
  • Mounting Bracket & Hardware Included
  • Dimensions: 9.4'' H x 9.4'' W x 12'' D
  • Color: White
    Specification
    MANUALS & DOWNLOADS
    PHSP30TA - Manuals
    -65%
    Indoor/Outdoor PA Horn Speaker 30W Loud Sound Aluminum White—
    Product Information
    Shipping & Returns
    Description
    DETAILS
  • Aluminum Housing
  • Power/Load Rating: 30 Watts
  • Nominal Impedance: 8 Ohms
  • SPL(@ 1W/1m): 108dB
  • Color: White
    Specification
    MANUALS & DOWNLOADS
    PHSP30TA - Manuals
    Indoor/Outdoor PA Horn Speaker 30W Loud Sound Aluminum White | Pyle