    PLMRF65SW - Manuals
    -65%
    6.5" Marine Speakers, Waterproof, Wireless RF Streaming, White, 600W
    Features:
    • Component Coaxial Marine Speakers
    • Active Powered Speaker System Support
    • Impressive Wide-Bass Response
    • 2-Way Full Range Stereo Sound Reproduction
    • *Supplemental Speakers Pair Well with Pyle Model: 'PLMRF65MW' (Sold Separately)
    What’s in the Box:
    • (2) 6.5’’ -inch Marine Speakers
    • Cut-Out Diameter: 6.75’’ –inches
    • Total Depth: 3.97” -inches
    • Marine Grade Rating: IP-X4
    • Wireless Radio Frequency (RF) Streaming Rage: 100’+ ft.
    • Impedance: 4 Ohm
    • Sensitivity: 90 dB
    • Circuit Magnet: 20 oz.
    • Frequency Response: 85Hz-20kHz
    • Power Supply: DC 12V
    • Single Speaker Weight: 1.67 lbs. (-Each)
    What's In The Box
    MANUALS & DOWNLOADS
    PLMRF65SW - Manuals
    6.5" Marine Speakers, Waterproof, Wireless RF Streaming, White, 600W | Pyle