    PLMRWKBT65BK - Manuals
    Waterproof Bluetooth Marine Speakers 200W LED Lights 6.5" 2-Way System—
    Features:
    • Bluetooth Wireless Music Streaming
    • 6.5" -inch Speaker Box Pairs with Built-in LED Lights
    • Heavy Duty ABS Construction
    • Water Resistant Housing
    • Marine Grade Construction
    • Bullet-Style Speaker Design
    • Single 2-Way Mini Box Speaker System
    • Full Range Sound Reproduction
    • Large Diameter Sound Projection
    • Waterproof Power Cable
    • Excellent for Monitor or Surround Sound Applications
    • Mounting Bracket and Hardware Included
    • Fits Mounting Bars up to 2.35'' in Diameter
    • Support Bar, Tubing, Frame, Roll-Cage Mounting
    • Heavy Duty Engineered ABS Construction
    • Corrosion and Stain Resistant Coating
    • Protective Plastic Grill Cover
    Bluetooth Connectivity:
    • Built-in Bluetooth Wireless Streaming Receiver
    • Simple & Hassle-Free Connection
    • Works with All of Today’s Latest Devices
    • (Smartphone, Tablet, Laptop, Computer, etc.)
    • Bluetooth Version: 4.0
    • Wireless Range: 30’+ ft.
    What's in the Box:
    • (2) Speakers
    • Mounting Brackets and Hardware
    Technical Specs:
    • Max Power Output: 200 Watt
    • RMS Power Output: 100 Watt
    • Marine Grade IP Rating: IP-44
    • 4 Ohm Impedance
    • Butyl Rubber Surround
    • 10 oz. Magnet Structure
    • Voice Coils: 1''
    • Sensitivity: 90 dB
    • Built-in Crossover Network
    • Frequency Response: 60Hz - 20kHz
    • Subwoofer Cone Material: Injection Cone
    • Tweeter Type: Polymer Dome
    • Sound: 6.5'' Speaker, 1'' Dome Tweeter
    • Product Dimensions (L x W x H): 9.45’’ x 8.39’’ x 12.48’’ -inches
    What's In The Box
  • (2) Speakers
    MANUALS & DOWNLOADS
    PLMRWKBT65BK - Manuals
    Waterproof Bluetooth Marine Speakers 200W LED Lights 6.5" 2-Way System | Pyle