    PW15SUBA - Manuals
    -65%
    15" 3000W Subwoofer Speaker - Loud Bass, DSP, Wooden Enclosure—
    Features:
    • DSP Digital Signal Processor with Boost for Extended Low-Frequency Control
    • Power-On and Signal Input LED Indicators
    • Signal Input LED Indicator
    • Clip Limiter Circuitry with LED Indicator
    • Balanced XLR + TRS Input Jacks
    • Balanced XLR Thru Output Jacks for Parallel Connections
    • Passive Heat Sink with Fan for Cooling
    • Subwoofer Crossover 80Hz/100hz/120HZ Low Pass
    • Subwoofer Level Adjustment
    • Subwoofer Phase Control
    • Built-in Pole Mount Socket
    • Built-in Carrying Handles
    • Custom Metal Grill
    What's in the Box:
    • Wooden Subwoofer
    • Power Cable
    Technical Specs:
    • Construction Materials: Wooden Painted Enclosure with MDF Board
    • Power Supply: 750 Watts RMS / 1500 Watts Program / 3000 Watts Peak Power
    • Woofer: 15"
    • Magnet: 126oz
    • Voice Coil: 4''
    • Frequency Response: +/-3dB) 45Hz - 200Hz
    • Maximum SPL: 128dB Peak / 125dB Continuous
    • Product Dimensions: 23.23'' x 19.69'' x 21.65'' -inches
    What's In The Box
  • Wooden Subwoofer
  • Power Cable
    MANUALS & DOWNLOADS
    PW15SUBA - Manuals
    15" 3000W Subwoofer Speaker - Loud Bass, DSP, Wooden Enclosure | Pyle